Časopis: Spider-man
Recenzované číslo: 7/2012
Počet stran: 34
Počet komiksových stran: 11
Počet reklamních stran: 2 (obálkové strany)
Cena: 69 Kč
Dárek: Spider-man helikoptéra (nevhodné pro děti pod 3 roky)
Peter Garand: Mysterio znovu běsní! A já myslím, že vím proč. Také bych běsnil, kdyby po mně pojmenovali další číslo časopisu, a všeho, čeho se dočkám, je několik křížovek a rébusů, ve kterých je tajenkou slovo Mysterio. Pod seriózně neepickým názvem „Do školy, nebo na roboty?“ (který mimochodem začíná až na str. 9) nám krátký komiks představí Petera Parkera. Žádný geniální středoškolák, ale malý zakřiknutý harant s akutní poruchou močového měchýře. Důležitější otázka ale je, proč je v sešitě s názvem Mysteriovo běsnění příběh o Spider-Slayerovi? Proč?!
Zbytek jsou stránky se hrou najdi rozdíl, bludiště, fiktivní článek s doplňovačkou slov, krátký výčet schopností Spideyho a Mysteria, omalovánka, sudoku, 2x magický obrázek, promo Fantastic Four a závěrečné odpovědi na hádanky + preview dalšího dílu. Zmiňovaný časopis je v podstatě sešitem plným hádanek, omalovánek, bludišť, doplňovaček, magických obrázků, ve kterém je příběh se Spidermužem vlastně jen pouhý bonus! Za 69 Kaček jsem čekal rozhodně víc, než pouhých 11 stránek komiksu, který je ještě k tomu rozpůlený na dvě části.
Kdepak, nejde o komiks ani o příběh. Časopis Spider-Man je v podstatě jenom způsobem, jak rodičům alespoň na krátkou chvíli ulevit od jejich rozeřvaných otravných ratolestí. Stačí jej vrazit děťátku do jeho buclaté ručky a pronést kouzelné: „Drž hubu a maluj si!“ a alespoň na krátkou chvíli si můžete vychutnat vytoužený klid a mír. Na Spider-Manově místě bych raději zalezl hluboko pod sukni tety May, protože v příštím díle ho bude s největší pravděpodobností čekat nepřítel mocnější než Venom, doktor Octopus a Green Goblin dohromady - a to Mysteriův právní zástupce.
Hodnocení komiksu: 20%
Já: Je příjemné, že i v sedmém čísle je na úvod zmíněno, že jednoho studenta kousl pavouk a stal se Spider-manem. Čtenář tedy může směle naskočit do rozjetého vlaku a postupně se seznamovat s tímto fenoménem bez velké námahy.
Po přečtení komiksu jsem byl zmaten a trochu frustrován. Časopis má podtitul Mysteriovo běsnění a na úvodní straně je titulek Představujeme Mysteria. Na straně 16 je pak sekce Výtvarka opět s názvem Mysteriovo běsnění, jenže zde najdeme obyčejné omalovánky Spideyho postavy. Plus se Mysterio nachází na dalších stranách, například v kvízech nebo na plakátu. Komiks ale o něm vůbec není, zde Spidey bojuje se Spider-Slayerem. Navíc na straně 8 je pod nápisem Spider-Slayer nestvůra podobná Vetřelci ze stejnojmenného filmu, avšak samotný pavoukovrah má být robot ve tvaru pavouka. To už je druhé matení čtenáře.
Komiks samotný je moc hezky nakreslený, příběh odsejpá a dobře to dopadne. Komiks je poamericku přerušen přesně v půli, aby si čtenář "odpočinul" řešením kvízů a hádanek. Připomíná to praktiky televizních stanic prokládat pořady reklamou.
Hodnocení komiksu: 40%
Časopis: Avengers
Recenzované číslo: 4/2012
Počet stran: 30
Počet komiksových stran: 11
Počet reklamních stran: 2 (obálkové strany)
Cena: 69 Kč
Dárek: Puzzle Spider-man
Já: Příběh Hulk versus Juggernaut obsahuje jen jednu velkou akci, která uběhne strašně rychle. V úvodu je psáno, že Bruce Banner (Hulk) si se svými přáteli najme jakéhosi průvodce Caina Marka, ze kterého se vyklube právě nepřítel Juggernaut. Jeho následný boj s Hulkem je pak výsledkem příliš okaté konstrukce, jak rozehrát boj dvou monster.
Časopis by se stejně jako Avengers mohl jmenovat X-meni, protože míchání všech hrdinů Marvelovského světa dohromady je místy až přehnané. Proto už nepřekvapí, že se zde objevuje i Spider-man v krátkém jednostránkovém komiksu, pojatého jako hádanková skládačka. Dvojstránka o Dr. Strangeovi a vystřihovánka Magneta (X-men) vedle Thora pak zamotá hlavu i největšímu znalci světa Marvelových hrdinů.
Diskuse o tom, jestli Captain America je přítelem Thinga a nikoli Hulka, jak vyplývá ze srovnání na poslední straně, pak může být zajímavým soubojem s mnoha argumenty pro a proti.
Hodnocení komiksu: 70%
Časopis: Star Wars magazín
Recenzované číslo: 7/2012
Počet stran: 44
Počet komiksových stran: 44
Počet reklamních stran: 0
Cena: 49 Kč

"Terč: Vader"
N/A
Hodnocení komiksu: N/A%
Já: Na úvod zarazí nešťastný český lettering, kde například písmeno E je vyšší než Ě, protože se někam musí natlačit háček. Působí to rušivě, jako kdybychom střídali velká a malá písmena v jednom slově.
První příběh, Terč: Vader funguje sám o sobě, není nutné umět se orientovat ve filmech Georgie Lucase, i když pro fajnšmekry je určena informace, že děj se odehrává bezprostředně po Epizodě IV. Kresba se soustředí na postavy, na pozadí není kladen takový důraz. Příběh je zajímavý tím, že zlo v této bitvě vítězí, kontext celé války můžeme jen tušit. Možná zarazí naivita lidí, kteří se mocnému zlu postaví. Jsou hnáni mstou za minulé příkoří, ale jejich nenávist jim natolik zatemní mozek, že jednají zbrkle a nepřipraveně. Velmi poučné.
Hodnocení komiksu: 80%
"Rovnítka a protiklady"

Kylovy narážky na svatbu jsou dost chabé - pokud je vůbec můžu počítat jako narážky. Když uvidím na ulici skřehotajícího Wookie, a o chvíli později řeknu, že Han Solo má taky Wookie, který se jmenuje Žvejkal, rozhodně to neznamená, že to samé si chci přitáhnout do baráku. A totéž platí i o dětech.
James Raiz si jakožto ilustrátor v mých očích vedl obstojně, než ho napadlo navléct do stormtrooperských uniforem tlupu goril. Groteskně prťavé hlavičky a gigantické opičí pracky - už nikdy neuvidím imperiální elitu jako dřív. I když se to může zdát jako Raizova temná chvilka na opačné straně Síly, i během tak krátkého příběhu se objeví ještě minimálně jedno místo, kde staví ruce postav do zběsilých krkolomných pozic.
Hodnocení komiksu: 40%
Já: Další komiksový příběh je rovněž překlad zahraničního originálu. Hned na začátku překvapí jméno „Yuuzhanvongské“ říše nebo rytíř „Jeedai“, který se pravděpodobně liší od „Jediho“. Nejsem takový fanoušek Star Wars, takže pojďme dále. Označení „Stormtroopeři“ pak mezi těmito poklady působí jako balzám.
Scénář je mírně chaotický, nejprve vidíme zajatce v kápích, pak tu máme jejich věznitele - nestvůry a lidské zrádce, lehce se tu mihnou Stormtroopeři. Děj je pak vyprávěn z pohledu lidí - vojáků, kteří se na scéně objeví jako poslední. Tito vojáci se z ničeho nic baví o zajatých Vonzích (Vongové), což jsou pravděpodobně ty nestvůry. Jak se z věznitelů najednou stali vězni a na čí straně jsou Stormtroopeři, zůstává záhadou. Následně jsme svědky diskuse muže a ženy o jejich vzájemném komplikovaném vztahu. Následující akce se točí okolo úprku Vongů z vězení. Rozehráno je to velkolepě, bohužel zůstavá více otázek než odpovědí
Hodnocení komiksu: 30%
"Darebové"

Už při prvním pohledu na dětinské malůvky vás něco trkne do očí. Tohle jsem už někde viděl! Ano! Usagi! Stan Sakai si vzal na starost kresbu i scénář, a vytvořil hezký malý příběh, který, i přesto, že jde o nejinfantilnější komiks ze všech tří, je kvalitativně nejpropracovanější a celý sešit táhne nahoru. Sice to není Sakaiův největší majstrštych, a dost pochybuji o tom, že v univerzu Star Wars existuje rasa gigantických hlemýžďů, ale rozhodně je to příběh, který má skutečný děj a pointu. Pokud máte načteného Usagiho, budete mít častou tendenci přikreslovat Anakinovi dlouhé králičí uši. Dobrý komiks.
Hodnocení komiksu: 60%
Upozornění: Text minirecenzí byl zkrácen.