Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Vynálezy Petra Vávry: Český génius objevil perpetuum debile

01.04.2013, autor: Džoakimejtr XXIV., František Mejstřík, redakce

Seznamte se s komiksem, ve kterém český génius a pomatenec odhaluje neskutečné vynálezy, které změní celý svět. Redakci komiks.cz se podařilo získat části tajných materiálů v novém českém komiksu autora a kreslíře Petra Vávry.
Petr Vávra, jehož poštovní adresa je redakci známa, rozeslal své vynálezy do všech koutů republiky. Mnoho emailů zamířilo například na Pražský hrad, pražské arcibiskupství, na vládu, do senátu, do parlamentu, do pražského Sokola, pobočku Radissonblu nebo třeba do Greenpeace. Tyto organizace měly to štěstí, že byly obdarovány nejvíce emaily. Tyto zprávy splňují definici nevyžádaného reklamního sdělení, protože odesílatel v nich nabízí ke koupi svůj produkt, určený k dalšímu prodeji. Proto o jeho emailech budeme nadále mluvit jako o spamech.

Další spamy mají adresáta také na českých ambasádách ve Švédsku, Norsku a Dánsku, přišly do politické strany ODS, nebo do společnosti ČEZ. Další spam doputoval do magistrátů Prahy, Plzně, Českých Budějovic, Kladna, Ústí nad Labem, Liberce, Hradce Králové, Olomouce a Brna s Ostravou. Obšťastněno bylo také několik firem, nejznámnější z nich se jmenuje Ahold. Nevylučujeme, že Petr Vávra míchal s osudím adresátů spamů a že tedy ani k nám se nedostaly všechny jeho spamy.

Celkem se redakci podařilo získat 11 spamů, ve kterých nalezneme přílohy ve formě oscanovaných PDF. Redakce má k dispozici 15 takových PDF plus jedno bonusové.

Své reklamní spamy doprovodil následujícím průvodním textem:

Dobrý den, posílám Vám vynálezy pro Vaše firmy. S pozdravem Petr Vávra, xxx.

Poštovní adresa byla z předchozí věty odstraněna pro ochranu osobních údajů. Na okraj několika hustě popsaných listů autor napsal "Nezveřejňovat", proto jsme jeho přání vyhověli a listy zcenzurovali. Děkujeme za pochopení.
Minirecenze Františka Mejstříka:

Dobrých zpráv je poslední dobou jako šafránu. Člověk by pod náporem mediokracie pomalu uvěřil, že jako lidstvo stojíme na konci všech dnů. Masmédia nás den za dnem zásobují nekončícím přívalem negativních zpráv. Vraždy, dopravní nehody, ekonomická recese, nekvalitní potraviny z mršin nasolené v Polsku, únosy a Kalouskovo zdražování. Jedná se o promyšlený útok na lidskou psychiku a stěží se dá uvěřit, že je ještě na světě dobro. Právě v těchto nelehkých letech je mi ctí být poslem dobrých zpráv. Zcela exkluzivně vám představujeme na našem webu geniálního vynálezce Petra Vávru.

Petr Vávra je autorem sta přelomových vynálezů, na kterých urputně pracoval čtrnáct let. Jedná se o rozevláté skicy s doprovodnými texty ve stylu Leonarda da Vinci. Jde o původní autentická zachycení myšlenek génia. Jen málo kdo z nás si dokáže představit v kolika rovinách pracuje mozek génia, omluvte tedy prosím horší kvalitu zpracování. Tentokrát skutečně platí, že důležitá není forma zpracování, ale kvalitní obsah. Kresba je pouze názorná, nejedná se o přísně technické nákresy. Také písmo je mnohdy nečitelné. Pevně věřím, že se vám podaří s obrázky popasovat.

Vynálezy Petra Vávry jsou zelené a tudíž šetrné k životnímu prostředí. Vynálezce představuje různé plovací plošiny, ponorný vařič, rakety a např. ekologický sex. Ten poslední vynález hodlám vyzkoušet, jen co se ohřejí promrzlé meze. Při sexu v přírodě ovlivňujete geologické podloží a dochází k transmutaci prvků. Pokud při aktu začne váš partner orgasticky křičet: „Zlato, zlato, zlato …,“ buďte si jisti, že bylo dosaženo snu alchymistů.

Ve světovém měřítku jsme zanedbatelná zem co se rozlohy týče. I přes tento handicap jsme lidstvu dali mnoho skvělých mozků. Jenom namátkou. Bratranci Veverkové z Rybitví a ruchadlo. Josef Ressel, lodní šroub. Univerzální génius Jára Cimrman. František Křižík vynalezl obloukovou lampu. Karel Čapek věnoval slovo robot. Jan Tleskač a jeho létající kolo. Otto Wichterle, který dal světu gelové kontaktní čočky. Tyto odléval na přístroji postaveném z dětské stavebnice Merkur poháněné dynamem z jízdního kola Jana Tleskače a posléze motorkem z gramofonu. Tímto způsobem bych mohl ve výčtu ještě dlouho pokračovat, ale to není účelem tohoto článku. Za zmínku stojí ještě současná mozková kapacita, kterou je Petr Hejl. Jeho projekt Hlodač již brzy odsune do propadliště dějin molocha Google. Po bok těchto velikánů se řadíPetr Vávra.

Na vlastní kůži jsem poznal, jak se cítil Albert Einstein ve švýcarském patentovém úřadě. Být při tom, když se přepisují dějiny. Sám jsem na základě tohoto článku rozpracoval myšlenku zpochybňující Teorii relativity a existenci času. Tuto teorii jsem odeslal švédské Královské akademii věd. Pokud nastane nějaký posun ohledně mé teorie budeme vás zcela exkluzivně informovat.

Hodnocení komiksu: 0%, slovy nula procent.
Minirecenze Joakimátora:

Už dlouho jsem se nesetkal s tak odporným, slizkým, nactiutrhačským pamfletem, jako jsou Vynálezy jedné čecháčkovské nuly a bezdomovce. Tenhle šílený blázen mele páté přes deváté, jeho IQ nedosahuje ani úrovně opice, která umí počítat do tří.

Je to sexuální maniak, nejradši by osouložil všechny ženy pod ložem a na podloží. Několikrát se opakuje motiv drátu v keramice v parním kotli. To je perverzní dvojsmysl jak vyšitý. Drátem byl zcela jistě míněn mužský úd, keramikou je definitivně prezervativ a parní kotel je zcela jasná vagína. Musím hned a tady kategoricky odsoudit takový ateistický blábol, odporující křesťanskému učení. Sex je absolutně nepřípustný, jeho podporu církev jasně zakazuje. Kondom je jedním z nejnebezpečnějších výmyslů lidstva, protože se díky němu přenáší AIDS a jiné nemoci.

Že je autor nezdravě posledlý sexem, dokazuje hned další strana v pořadí. Opět se tu mluví o drátu z polovodiče, "železný drát" nemůže znamenat nic jiného než "ztopořený úd", "rezatý" znamená "neumytý". Stejnosměrný a střídavý proud znamená zasunování a vysunování hříšného údu do ženské vagíny. Absolutně nevkusný obrázek najdeme na další straně, perverzák se odkopal a hnus dosáhl nejvyššího vrcholu. Na velkém obrázku vidíme obrovský full frontal, extrémně vyvinutý úd visící zhora dolů, nenechme se zmást kamufláží v podobě nějakého boileru, jak čteme popisek hned nahoře na stránce. Hned níže čteme: "Vyšší frekvence a silnější elektrický proud, tlustší elektrické dráty." Kdo v tom nevidí nabádání k hříšnému sexu s co největším nástrojem, tak už nevím.

Autor v textu připouští možnost rozvodu, dokonce ještě před uzavřením manželství, což odporuje všem učením křesťanských církví.

Anonymní pisálek ani neumí pořádně česky (české tryskové letadla), myslí na přeskáčku, zneužívá kapitálky v textu, neumí citovat dle normy. Jeho řádky směřují dolů, což grafologický rozbor vyhodnotil jako pesimistickou povahu pisatele.

Těmi vynálezy v nadpisu se myslí plavací ostrovy, hvězdolety, postup, jak vařit jídlo, nějaké prázdné politické sliby o subvencování základních věcí, bezuhelné elektrárny, pohon vesmírných lodí. Korunu všemu dává návod, jak dělat kovy z ničeho.

Sex se znovu vrací, když autor píče, že mléko je afrodiziakum. Přitom v Africe se nikdy žádné diazikum nikdy nenašlo. Češi by měli kolonizovat Afriku, aby se tam nebouřili, kdo ještě nepochybuje o ubohosti kreslíře a rádoby vynálezce?

Co se týká kresby, písař si plete písmeno L s číslicí 2, která je snadno zaměnitelná s malým písmenem Z. Navíc, pokud se písmeno L potká s písmenem I, vznikne dvojznak, který je podobný s předchozím písmenem H, schválně se podívejte na slovo hlína v prvním řádku, kde je to nejvíce patrné.

Autor ve svém veledíle zmiňuje jakýsi marťanský komiks Barsoom z roku 1920. Ve skutečnosti se však komiks nejmenuje Barsoom, ale Princezna z Marsu, není z roku 1920, ale z roku 1917 a není to komiks, ale román.

Tímto nudným rukopisem se nemá smysl vůbec zajímat, ledaže by tam člověk hledal tajemství svatého grálu a podobné pohanské výmysly. Tenhle komiksový pamflet se tak řadí hned za Vojničovým rukopisem v seznamu nejzbytečnějších a kacířských spisů.

Doporučuji komiks spálit a Petra Vávru smazat.

Hodnocení komiksu: 100%
Tento český komiks má premiéru dnes a od zítřka se pak s ním budete moci setkávat každý týden v úterý ve zdejší sekci vysokého umění, kam patří pouze nadčasová a hlubokosmyslová filosofická díla. Sledujte komiks.cz a zachovejte nám přízeň.

Autor:


Autor článku: Džoakimejtr XXIV., František Mejstřík, redakce

Související články:


Intelektuální komiks
04.11.2016 Proč nehodnotím umělecká díla padesáti procenty - 50 %
27.05.2014 Dítě s hvězdičkou: Vznikl Maus pro děti - 100 %
04.04.2012 KDYŽ ZAČALA NOC - 30 %Česko
03.04.2017 Obrázky z dějin zeměpisných objevů a výletů (4): Jak padli Inkové a Aztékové
19.12.2016 Obrázky z dějin zeměpisných objevů a výletů (3): Ať žije Kolumbus, hurá!
28.11.2016 Obrázky z dějin zeměpisných objevů a výletů (2): Rozhovor s Jiřím ČernýmComicsové legendy
30.04.2017 Ovocný komiks 3: Fazole s mákem s gustem souloží s burskými povidly - 0 % - AKTUALIZOVÁNO
12.03.2007 COMICSOVÉ LEGENDY 14 – SPIDER–MAN 5
07.08.2006 COMICSOVÉ LEGENDY Č. 13 – WOLVERINE, KNIHA 4w W w & k O m I k S
12.12.2016 Komiksový strip Liška, vrána a sýr: Liška si vybíjí vztek na vráně
13.11.2016 Ček komiks dikšnery - komiksový slovníček ingliš
04.11.2016 Proč nehodnotím umělecká díla padesáti procenty - 50 %


    


Hipísáci už ztratili hajp!

Jaké megakorporace USA ovládají Marvel a DC Comics?

Jaký je rozdíl mezi zákeřným sarkasmem a ironií?

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2017
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

Facebook

Google+

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, zhodnotíme jej
v minirecenzi a představíme v rozhovoru s vámi. Jednotlivé stránky komiksu pak budou postupně vycházet každý týden na pokračování přímo
na hlavní stránce. Kontaktujte nás!