Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Ovocný komiks 3: Fazole s mákem s gustem souloží s burskými povidly - 0 % - AKTUALIZOVÁNO

01.04.2018, autor: Basil Karlo, Drakeus, Gethie, Matthew Matt, Mrs. Rickman, Rézie

A opět tu máme sérii Ovocného komiksu, tentokrát sběrateli velmi ceněný třetí díl. Hned na začátku jsem byl dezorientován tím, že komiks pokračuje tam, kde skončil v předešlém díle. Jelikož jsem předešlé díly už vyhodil a všechno už zapomněl, budu muset vařit z vody.
Příběh začíná tím, že ztlumíme oheň pod ňákým Papi ňákem nebo možná Papiňákem, teď nevim, protože zeleninový lettering je v bublině zakryt proudem vařící páry z papiňáku. Uvnitř tohoto legračního hrnce s píšťalkou se pravděpodobně nachází nějaký neznámý obsah, který byl připraven v předešlých dílech, tedy v prvním a druhém díle Ovocného komiksu.

Následuje vydařená akční scéna, kde se mihnou sousedi, hasiči a zdravotníci, plus něco rozbitého nerezového nádobí, protože ve vedlejším bytě prasklo vodovodní potrubí a navíc se tam pohádali ňácí senioři. Ale Papiňák, hlavní hrdina tohoto komiksu, je zachráněn. Konec spoileru - to jsem vám zkazil radost prozrazením pointy, co?

Tato poenta je velmi hlubokomyslná, není to nic pro fanoušky superhrdinských komiksových eposů, lyriky ani opery. Dokonce i fanoušci surrealistického abstraktního baletu budou kulit vočadla nad vyzněním této filosoficko-etické poeticko-patologicko-patetické plenty.

Budoucnost komiksové série

Více se již nedovíte, protože čtvrtý díl Ovocného pakomiksu se nechystá. Chystá se bankrot nakladatelství hned minutu po vydání této nactiutrhačné recenze. Takové nakladatelsví, které takový strašný amatérský komiks vlastním potem a krví, navíc samonákladem v počtu nezkompletovaných 3000 kusů, které se nedají skoro nikde sehnat, což je na české poměry, i ve srovnání s celoevropským pohledem, když v to nepočítáme sousední Ruskou federaci, která zasahuje do Evropy svou nemalou částí, obrovské číslo, na to, jaká je to prvotina nějakého pisálka, a čmáralka, v tomto roce vydalo, si nezaslouží, pokud si ještě pamatujete začátek věty, a nevracíte se ho teď honem hledat, aby vám neunikla podstata věty, existovat.

Skladba a skládka komiksu, forma (na nádobí)

Komiks se skládá z barevných stránek s rámečky ve formě koleček, což je velmi inovativní postup, který jsem nikde jinde neviděl a to dělá z této komiksové série sběratelsky velmi ceněný kus, který se na černém internetovém trhu prodává v řádech mikrocentů tvrdé elektronické euroměny. Naopak bubliny jsou hranaté, avšak nabývají různých hexagonálních a jiných analních tvarů. Což je pochopitelné, protože zelenina v tomto díle nemluví, i když by mohla, protože je feministicky emancipovaná. Přímá řeč totiž standardně patří do krásných zaoblených elipsoidních křivek. Zato ovoce, které je kulaté, všimli jste si někdy? Ovoce mluví v kulatých bublinách.

Střídá se čeština s chorvatštinou, takže jsem chorvatskou hatmatilku pochopitelně přeskakoval, protože je pod mojí úroveň dostudovaného intelektuála a znalce egyptských nářečí koptské etnické subkultury v patnáctém století. Možná mi tedy něco uniklo.

Technické věci, technická přestávka, technický komentář, time out

Komiks je vytištěn na běžném levném recyklovaném a vysoce lesklém křídovém a zároveň nehořlavém papíře, splňující všechny evropské normy, i ty, které ještě nebyly řádně schváleny a jsou na pořadu jednání později v červnu tohoto roku. Ostré hrany papíru jsou tak ostré, že s nimi klíďo píďo uříznete větev stromu sousedovy jabloně. Desky komiksu jsou potetované orientálními motivy předklasické císařské doby, s důrazem na estetický prožitek a orgasmus očních orgánů.

Pozadí vzniku, vydavatel komiksu

Forenzní audit fórkástovaných inflačních nákladů impaktu powerpointové prezentace grafického fotorománu ze středečního mítinku generálních Kej Ekount Menežerů prokázal jasné deklaratorní cíle dlouhodobě progresivní prorůstové strategie úspěšného start-upu se zaměřením na sociální inbound marketing na internetu. Takže to bysme měli z krku frikulínské inteligenty s íkvé granátového jablka a teď můžeme říct pár slov ostatní lůze, co taky čte komiksy.Cílová skupina, cílová rovinka

Je tam sex a kvalitní zeleninové německé porno, které je však vhodné i pro děti nad tři roky, pokud již chápou význam a dopad nejzákladnějších biblických metafor na židovsko-křesťanské základy dnešní prozápadní civilizace. Tento zdánlivý paradox je možný jen díky tomu, že se všechny prasárny odehrávají uvnitř neprůhledného uzavřeného papiňáku. Aspoň to tak na třetí pohled vypadá...

Vzhledem k tomu, protože jistě každý chápe, říkaje tak důrazně, protože jinak nás není slyšet, myslíc, že, aby pro ní, která si, žádajíc toho, která řekla předsedovi za nevyjasněných okolností v mnoha případech ve městě, dostavivše se vždy po bolestech hlavy, aby se zjistilo, protože když nebo spíš až po tom, že je chyba právě vás, nerozumějíce této gramaticky správné větě, využívaje všechny bohatosti češtiny.

Profil autora komiksu

Autora kresby i scénáře v jedné osobě vůbec neznám, nějakej čecháček z vidlákova u Ztracené Lhoty, která leží dvanáct kilometrů od Zapadákova (cca 2300 obyvatel) směrem na Vysokou horu (286 m. n m.), první zatáčka vlevo. Nejezdí tam žádná pravidelná letecká linka z Prahy. Byl jsem u něj jen jednou na návštěvě. A jinak spolu chodíme na pivo každý pátek do Hostince U visící nudle z nosu v Zapadákově. Má prej podrobný profil na zimbabweské Wikipedii. Jak říkám, v Česku ho nikdo nezná a nebudu o něm nic zjišťovat. Najděte si to sami, pokud vás to zajímá, má rád mrkev se solí a děsně hulí. No prostě klasický předklasický filosof intelektuál, žádnej vidláckej blb ze zapadákova.

Hodnocení, subjektivní a objektivní dojmy

Komiks se mi hodně moc nelíbil, ale důvody vám neřeknu, protože jsou přísně tajné, státní tajemství, ohrožení státu a tak, víte? A taky proto, že bych musel bejt strašně sprostej. A pak bych dostal vynadáno od zkurvenýho cvrčka, tak říkáme našemu šéfredaktorovi, protože je malej jako právě narozená žirafa prezidentským řezem. No a ta druhá část přezdívky vznikla tak, že při čtení jeho mailů si vždycky každej ucvrnkne. Takže ne, budu slušnej a ke komiksu schovívavej, protože pak už bych nedostal další komiks na zrecenzování.

Já si můžu psát co chci a jak chci, pokud dodržuju pravidla ze 125 stránkového kodexu, kterej napsal cvrček a každej měsíc nás z něj zkouší.

Vážně. Negativa komiksu vám neřeknu. Ne.

A ne.Né, fakt.A tak dobřééé, teda.

Ten komiks je strašně krátkej.

Tři stránky.

To není komiks. To už by bylo lepší, kdyby autor vzal lopatu a šel kopat tunely pod dálnicemi pro zvířata. Udělal by tím pro společnost víc, než když nakreslil tuto trojici plytkých stránek.

Zbylých 61 stran jsou reklamy na fazolové konzervy. Ono bylo teda dost náročný v tomhle reklamním katalogu ty tři komiksové stránky vůbec najít.

Ježiš marjá, napsal jsem reklamní katalog? Beru zpět.

Zapomeňte, že jste to četli. To by byl průšvih, kdy by se tohle prokeclo. Dostal jsem deset litrů abych napsal tuhle recenzi. Na objednávku. Od našeho spřáteleného nakladatelství, které konkuruje tomu druhýmu. To víte, my se navzájem nemáme rádi. A výslovně mi říkali, ten komiks dostane nejvyžší hodnocení, ale nesmím tam zmiňovat ty reklamy.

Verdikt a edikt

Tuhle komiksou majstrštykovou slátaninu proto hodnotím velmi silným nultým procentem, protože přísná korektorka, co tady sedí vedle v redakční anonymní internetové kavárně, mi mé hodnocení deset na dvacátou čtvrtou celá osm desetin krát konstanta pí procenta omlátila o hubu s tím, že číselná hodnota hodnocení nemůže zabírat víc procent délky nadpisu článku, než je procento hodnocení. Zkurvená menševička.

Pokud jste fanoušky ovoce ale nenávidíte fazole, přičtěte si 20 procent. Pokud ale zbožňujete čerstvé bio fazole ze zahrádky a nejíte k nim prošlý kečup, přičtěte si 50 procent a dejte si k svačině meloun. Jestliže se vám na fazolích líbí zelená barva, ale stejně je nejíte, odečtěte si z předchozího hodnocení 15 procent za nenávist k vegetariánům a k tomu přičtěte 12 procent za přiznanou barvu.

Když fazole milujete a chce se vám zvracet při pohledu na osolené rozvařené fazole s mlékem s mrkvovou příchutí, pak stačí odečíst z posledního dvojčíslí dolů zaokrouhleného roku narození vaší matky 41 procent a přičíst dvojnásobek vaší hmotnosti, očištěný o stovky zhublých kilogramů, pokud se hodnota nevejde do celsiovy stupnice s Kelvinovým bodem nula. Pokud vám při tomto výpočtu vyšlo záporné číslo, pak k výsledku přičtěte bonusových 17 procent. Jestliže ani pak jste se nedostali do kladných hodnot, pak vaše matka je vskutku krásná dáma, která vám jistě řekne náhodné číslo od jedničky do čtyřky, pokud ji o to slušně požádáte. Toto náhodné číslo vynásobte deseti a přičtěte k předešlému výsledku a máte svoje individální procentní hodnocení tohoto komiksu šité přesně vám na míru.

Závěr

Co říci závěrem? Závěrem ani heverem sklenici od okurek neotevřete, natož pak plechovku s fazolemi. Houby s octem, tohle asi nepochopíte.

Jo, a sorry, že to bylo tak dlouhý. Neměl jsem čas to napsat stručnějc a vy stejně čtete pomalu.

Dodatek, P. S., poznámka před čarou

A kde je mák s burskými povidly, možná se ptáte. To se ptáte správně, protože já to vim. Nikdo jiný to neví, ani autor komiksu ne. Ve škole a doma mi říkali, že lhát se nemá a proto to neřeknu. No comment. Nechtějte to vědět, takové hrozné tajemství si musím odnést na hřbitov, kde ho rozpráším rozptylovým generátorem. Možná tam pak něco začne růst a pak si všichni nastřílíme do žil krásné pocity. Sraz v létě vzadu za hřbitovním kostelem, první čtvrtek v měsíci, to už by to mohlo dorůst.
Aktualizace článku - vyjádření doplnění sdělení informací autora:

Byl jsem nařčen, že tato recenze je neoznačené a bohatě placené PR. Důkazem má být prý tvrzení v článku, že jsem za tento text inkasoval 10000 Kč. Taková informace tam však není a toto tvrzení je sprostá a holá lež. Za recenzi jsem dostal deset litrů fazolového kompotu, což je standardní odměna za článek v tomto oboru, vyplácená jednou za čtrnáct dní. Zahájil sem patřičné úkony trestního řízení a podal jsem žalobu na známého pachatele u okresního velitelství armády České republiky za pomluvu a šíření spamu, za které pachateli hrozí až deset milionů Kč výhry v jackpotu sázkové kanceláře a trestní sazba v rozpětí dva až tři a půl týdne v libovolném městě státu Vatikán dle výběru sprostého nevinného podezřelého.Článek původně vyšel dne 30.4.2013
Autor:


Autor článku: Basil Karlo, Drakeus, Gethie, Matthew Matt, Mrs. Rickman, Rézie

Související články:


superHRDINOVÉ
10.10.2016 Scooby Doo: Bláznivý crossover televizního seriálu - 60 %
08.12.2014 Jak přežít (2): Naučte svou kočku sednout na povel - 100 %
01.12.2014 Jak přežít téměř cokoli (1): Přečetl, přežil, nepoblil jsem se - 100 %Comicsové legendy
12.03.2007 COMICSOVÉ LEGENDY 14 – SPIDER–MAN 5
07.08.2006 COMICSOVÉ LEGENDY Č. 13 – WOLVERINE, KNIHA 4
21.12.2005 COMICSOVÉ LEGENDY 11 – SPIDER-MAN IV ANEB DNESKA JE DEN POŠUKŮOhlédnutí za mizejícími legendami
27.09.2007 ROBOT MIKI
30.01.2007 PUNŤOVY PŘÍHODY
25.01.2007 SIŇOR BONAVENTURA ANEB SPLNĚNÁ TOUHA MARCA POLA PO MILIONU


    

fotografie


Vintíř

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!