Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Velký přehled časopisů s komiksy (17) - Medvídek Pú a Bumík - Aktualizováno

27.01.2014, autor: Jan

Pokračujeme v monitoringu českých komiksových časopisů pro děti i mládež.


Medvídek Pú


Ve velkém přehledu předminulý rok jsem měl to štěstí na hodně nepovedené číslo Medvídka Pú a tak jsem se rozhodl podívat, jestli se něco změnilo a dát plyšákovi druhou šanci.

První příběh se jmenuje "Pú maluje". Pú si veme legrační klobouček a je z něj malíř. Připomělo mi to stejně zvláštní myšlenkový postup z Barbie, kdy schopnost zahrát roli byla přímo úměrná hezkosti kostýmu. Medvídek Pú pokračuje nezměněným tempem tedy i po roce. Pú něco namaluje na plátno a prasátko se snaží přeskupit předměty na stole tak, aby odpovídaly umístění předmětů v medvídkově obrazu. Ten nápad není vůbec špatný. Celé to ale zabíjí popiska u obrázku, kde čteme: "Pú se pokusil přeskupit předměty na stole." Ano, prásátko nebo Pú, je úplně jedno co vidíme svýma očima.

Posunujeme se v ději o kus dále a Pú se rozhoduje, že nakreslí své kamarády. Vidíme Púa a jeho tři kámoše, co je to však za člověka, když na obraze zvěční jen dva. A sebe. A ten, jehož by se to mělo dotknout, pak na konci komiksu prohodí: "Možná z tebe nebude úžasný malíř, ale kamarád jsi nejlepší." Důvod, proč Pú není dobrý malíř se nedozvíme, přitom obrázek nakreslil hezky.

Oceňuju méně textu a více obrázků, narozdíl od čísla před rokem.

Hodnocení komiksu: 20 %

Druhý příběh slibuje dobrodružství s názvem "Na konci duhy je zlatý poklad". Nebudu už se tady moc rozčilovat, jen okomentuji svoji rýpavou poznámkou poslední obrázek, kde se naši kamarádi ládují medem celí špinaví od bláta. A vlastně bych měl jásat, protože Pú s prasátkem pomáhají Ijáčkovi. Svým způsobem.

Hodnocení komiksu: 40 %

V posledním kusu se hraje na schovku. Za nás se říkávalo: "Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát. Už jdu." A klokánek stál za pikolou a vůbec podváděl kde se dalo. Jenže na konci je prohlášen za hrdinu. Co je dobré je v Medvídkovi Pú špatně a naopak, paralelní vesmír bez žádného varování na začátku časopisu.

Hodnocení komiksu: 0 %

Shrnutí hádanek: Na straně 11 je otázka: "Kdo se usadil králíčkovi na rukách?" Moje oči, přiznávám dioptrickou vadu, viděly jednu vránu sedící a druhou vránu letící směrem ke králíčkovi. A pak se tytéž mé oči podívaly na správnou odpověď, kde bylo "Dvě vrány." Já prostě nevím, ale Medvídek Pú je pro mě komiks, kde najdete hádanky se špatnými odpověďmi, které ani neprošly základní korekturou a servírují se dětem bez jakéhokoli upozornění nebo vysvětlení, což prostě vyhodnocuji jako nebezpečné matení nevinných dušiček. Můj odsudek minulý rok nebyl náhodný, Medvídek Pú je nebezpečný ve svých samotných základech.

Bumík


Třetí zástupce medvědích hrdinů po Medvídkovi Pú a Méďovi Pusíkovi se na podzim minulého roku vytasil se strašidelným speciálem. V komiksu Strašidelná návštěva překvapí mnoho textu. Bumík zde projeví soucit se ztraceným strašidýlkem a uspořádá s kamarády "strašidelnou párty".

Hodnocení komiksu: 80 %

V komiksu Jak Jára přichystal překvapení najdeme rýmované texty s obrázky. Opičák Jára je trošku zákeřnější, naštěstí se mu všechno vrátí i s úroky a za to ode mě dostává kladné body. Púovi totiž všechno projde bez potrestání, což je neomluvitelné. Někdo by se mohl nesmyslně ptát, zda rýmovaná básnička s obrázky je vůbec komiks, na tuto otázku jsem však už docela unaven odpovídat.

Hodnocení komiksu: 60 %

Poslední komiksová věc se jmenuje Malá čarodějnice a halloweenská párty v podobě malé kapesní pohádkové knížce, kterou je nutné si vystřihnout, abychom si ji mohli přečíst. V příběhu najdeme čarodějnici, která se vyznačuje tím, že se bojí strašidel. Je to zvláštní lidská vlastnost u někoho, kdo umí čarovat. Příběh končí krásným ponaučením, aby se děti nebály, protože "čím více se děti bojí, tím více strašidla straší."

Hodnocení komiksu: 90 %

Článek byl v části recenze o Medvídkovi Pú upraven.
Autor:


Autor článku: Jan

Související články:


čAsopisy A mAgAzíny
21.09.2019 Žebříček časopisů s komiksy: Čtyřlístek je v krizi, už i krade nápady! - Aktualizováno
04.03.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (28) - Asterix - Aktualizováno
04.02.2019 Velký přehled časopisů s komiksy (27) - Lucky Luke


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!