Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Stříbrný meč: Svářeč ukuchtil fantasy komiks

25.04.2016, autor: Jo

Autor Robert Šimoník vytvořil fantasy komiks Stříbrný meč, který bude celý zdarma vycházet exkluzivně a premiérově na komiks.cz v pondělí.
Jeho předešlý komiks Born lze najít k prohlédnutí zdarma ve složce Duch hory zde.
Kolik kapitol má Stříbrný meč?
Stříbrný meč má 6. kapitol, každá má deset stran.

Máte celý příběh v hlavě už připravený nebo to vzniká spontánně?
Příběh Stříbrného meče vznikl na základě starého krátkého komiksu který jsem dělal na základce. Později jsem příběh rozšířil a pak zase zúžil. Měl mít asi 6 nebo 7 knih, ale pak jsem to zkrátil jen na dvě. A druhou knihu mám zatím v hlavě. Začátek a konec už je na papíře. Prostředek ještě není zcela hotov.

Zařadil byste komiks Stříbrný meč do fantasy nebo scifi?
Nechtěl bych to takhle zařazovat ale kouzla v Belitungu i všechny ostatní vymoženosti jsou dílem alchymystů, kteří ovšem v komiksu nejsou vůbec uvedeni a celé je to trochu složitější...Ale hodně se mi líbí steampunk, ovšem nejvíc mě ovlivnila Nausicaa a Laputa.

Jak dlouho trvalo nakreslit Stříbrný meč?
Přesně to nevím, možná to trvalo i čtyři roky ale spíš víc. Nemám k tomu moc času, i když dnes už se tomu věnuju víc než dřív. Jsem schopen nakreslit plus mínus 20 stránek za dva měsíce, když nejsou problémy s příběhem ale jenom v zimě. A to se mi podařilo pouze jednou a bylo to docela stresující.

Pohled na mapu mi připomněl Lone Wolfa. Hrajete gamebooky?
Lone Wolf byl můj první gamebook a možná mám všechny knížky co vyšly česky. Ale hrál jsem i jiné a taky Dračí Doupě.velmi dávno.Co se týče map, tak jsou velmi ovlivněny těmi z Lone Wolfa. Jsou prostě skvělé

Kam patří komiks Born ?
Born je fantasy s technickými prvky jako jsou pušky, létající lodě a jiné. Nejsou tam přímo čarodějové.

Kolik má kapitol?
První kniha Bornových dobrodružství s názvem Duch hory má 5. kapitol.

Komiksy by se mohly líbit fanouškům Tolkiena, souhlasíte?
Nevím zda se jim to bude líbit, nejsou tam elfové a tak. Kdo má rád komiks, tak ho to bude snad bavit...

V komiksu Born je na straně 5 pohled na vodní město. Připomnělo mi to chýše v moři ve Vietnamu. Cestoval jste do podobných exotických končin?
Nikdy jsem nebyl v exotické zemi. Pouze jsem žil dva roky v Severním Irsku. To město má inspiraci v hlavním městě Aztécké říše...

Jak zvládáte neplést oba podobné komiksy, Borna a Stříbrný meč, dohromady? V čem se liší?
To se ti nepoplete. Ty příběhy jsou naprosto odlišné. Horší je zachovat styl. Oba komiksy se odehrávají ve stejném světě, ale na jiných místech, vzdálených od sebe tisíce mil. Stříbrný meč je z veleostrova Belitung a Born se odehrává přímo u pustiny v království Arkalond sousedící říší Derkam.

U obou komiksů je hotová první kniha. Kolik knih plánujete stvořit?
Stříbrný meč budou dvě knihy. Born nevim. Druhou už mám v hlavě.

Z jakého důvodu bude Born pokračovat ve více knihách oproti Stříbrnému meči?
Born je vlastně dělána jako okružní jízda po kontinentu, než se dostane domů, a jednotlivé knihy by na sebe měli navazovat pouze úzce. Každá kniha by měla obsahovat ucelený příběh z jiného koutu kontinentu. Tak je to plánováno, ale může to dopadnout jinak. Uvidíme... Stříbrný meč je oproti tomu jeden příběh rozdělený na více částí, v tomto případě knih. Mělo jich být víc, ale stáhnul jsem to na dvě...Původně to mělo být putování po Belitungu, ale bylo to příliš zmatené a tak některé náměty uplatním v jiných komiksech z toho světa.

Je to vaše první práce?
Moje první větší práce byla adadptace knihy Tajemství třetí tůně, který jsem nakreslil ještě na základce. Pak jsem se pustil do knihy Pekelná třída ale ten zůstal nedokončen a možná jsem ho už ztratil. Dále vzniklo několik klubáckých komiksů. Borna jsem začal asi před 12-ti lety a průběžně vznikal i komiks Stříbrný meč jehož první kniha je dokončena a má cca 65 stran. Pak jsou tu krátké komiksy s názvem Past a Špatný let - který vyjde teď v připravovaném Bubblegunu.

Čím komiks kreslíte a jak vzniká?
Původně jsem kreslil do sešitů a na výkresy gelovkama a následně naskenoval a vybarvoval v počítači. Teď už ale pár let používám LCD grafický tablet a kreslím v programu Manga Studio 5.

Jaké máte oblíbené knihy?
Hobit, Noční hlídka, Zaklínač, Zeměplocha, série Belgariad od Eddingse, Foglarovky, Zeměmoří...

O čem je Belgariad a Zeměmoří?
Belgariad je fantasy sága od D. Eddingse o čaroději Belgaratovi. Čaroděj zeměmoří je zase o čarodějovi Gedovi. Napsala to U.K.L.Guinová. Ona má zajímavý styl vyprávění. Podle toho vznikl i film.

Jaké komiksy jste četl?
četl jsem hlavně Saudka, Usagi Jojimbo, Asterix, Kometu, Kůstek, Rychlé šípy a fůru jiných. Nemám rád superhrdiny ale Batmana si přečtu z nostalgie.

Co nemáte rád na superhrdinech? A v čem je Batman pro vás výjimečný?
Superhrdinové jsou všichni stejní. Objeví se zloduch - bitka - superhrdina vítězí - konec. Jenom to má miliony omáček. Batman se mi líbí svou mysteriozností a že to je člověk se super hračkami.

Vadí vám ta akčnost a/nebo happy end?
Na superhrdinech mi vadí všechno. Trikoty, naprosto stupidní děje které se pořád dokola opakují s jinými kulisami, to že klidně rozmlátí celé město a zabijí stovky lidí, ale viníka nechají naživu.. Vadí mi ta debilita, kterou amíci tak rádi cpou všude kde se dá. Jestli je to happy end nebo ne je mi srdečně jedno. Vždycky si říkám, že by to asi bylo zajímavější, kdyby ten hrdina zdechl. Co by se asi dělo pak?

Jaké je vaše povolání teď?
Momentálně dělám svářeče.

Chystáte nějaký další komiks?
Plán kreslení je následující: dokončit Borna a začít 2.knihu Stříbrného meče. Mezitím možná vznikne jeden kratší. Rád bych začal druhou knihu Stříbrného meče, který za chvíli bude priorita, protože stále dokončuju Borna. Zároveň s tím Borna 2, protože nejsem schopen tvořit pouze jedno dílo. Taky bych rád rozjel nový comics ze zemí Pon-ti-anaku, protože hrubý scénář je hotov, a pak ...no je toho moc a asi to nestihnu ani všechno nakreslit. Sám se nechám překvapit.
Autor:


Autor článku: Jo
    

fotografie


(Joakim)

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiHipísáci už ztratili hajp!

Jaké megakorporace USA ovládají Marvel a DC Comics?

BUM!!!
Totální komiksová bomba!
Celý svět vybouchne za 3..2...

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2018
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

Facebook

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!