Komiks.cz - komiksové hry


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma Komiks.cz > Seznam komiksů > Komiksové hry 


Přehled top 10 nejlepších komiksových her podle Roisera: 1. X-men Origins: Wolverine, 2009 - Playstation 3, Xbox 360, PC (Raven Soft.)

  Filmy o X-men.

  Jedna z mála povedených her inspirovaných filmem, který vznikl podle komiksu. Příběh je sice naprosto příšerný, nicméně vše ostatní je na jedničku. Vývojáři dokázali přesně navodit pocit, jaký bychom měli mít ze sekání neřádů v kůži kombajnu jménem Wolverine. Potěší také délka hry a přítomnost dabingu herců z filmu. Tato hra není určena dětem.

 2. The Punisher, 2005 - Playstation 2, PC (Volition)

  Komiksy Punisher, filmy o Punisherovi.

  Tohle je moje srdcovka. V recenzích sice získával mírně nadprůměrné hodnocení, nicméně u hráčů a fanoušků Punishera naprosto zabodovala. Ačkoli je hra dost brutální, postava Franka Castla taková prostě je. Brutální střílečka s mnoha možnostmi, jak si to s padouchy vyřídit. Naprosto věrná předloze. Jako velký fanoušek Punishera můžu tuto hru doporučit.

 3. The Incredible Hulk: Ultimate Destruction, 2005 - Playstation 2, Xbox (Radical Ent.)

  Komiksy Hulk, filmy s Hulkem.

  Jak už název napovídá, hlavní devízou tohoto titulu je naprosto ultimátní destrukce. Honí vás armáda? Není problém po nich mrsknout auto, druhé rozlomit vejpůl, udělat si z nich boxerky a ukázat jim, kdo je tu zelený šéf! Pokud vás toto navnadilo, tak určitě neváhejte, užijete si spoustu hodin destruktivní zábavy.

 4. Ultimate Marvel Vs Capcom 3, 2011 - Playstation 3, Xbox 360, PS Vita (Capcom)

  Komiksy Spider-man, filmy se Spider-manem a dalšími z Avengers.

  Je libo dát si trio Spider-man, Iron Man a Hulk proti postavám z Resident Evilu? Tak tato bojovka vám to umožní. Nedalo by se sice říci, že by hra přetékala obsahem, ale hraje se výborně a ve dvou hráčích je naprosto bezkonkurenční. Hlavně si pořiďte Ultimate verzi, která má všechny placené přídavné postavy v základu.

 5. Spider-man 2, 2004 - Playstation 2, Gamecube (Treyarch)

  Komiksy Spider-man, filmy se Spidermanem.

  Jedna z prvních her podle filmu, která se dá považovat za kvalitní. Poprvé ve hře se Spider-manem máte celé otevřené město, kde se můžete houpat podle libosti. Kromě zábavných hlavních misí se můžete na desítky hodin vyřádit i s mnoha dalšími činnostmi. Sice vyšlo několik dalších spider-manů s podobným konceptem, žádná z nich se ale nevyrovná tomuto dílu. Dejte si pozor na verze pro PC a jiné systémy, jsou to jen ubohé náhrašky.

 6. X-men Legends 2: Rise of Apocalypse, 2005 - Playstation 2, PSP, PC (Raven Soft.)

  Filmy s X-men.

  Nápad hry je velmi jednoduchý. Máte tým o čtyřech členech z patnácti, chodíte po úrovních, mlátíte všechno, co na vás vyskočí, získáváte zkušenosti a vylepšujete své hrdiny. Nic závrátného, přesto nesmírně navýkové, především ve dvou hráčích.

 7. Marvel: Ultimate Alliance, 2006 - Playstation 2 a 3, Xbox 360, PSP, PC (Raven Soft.)

  Komiksy, filmy.

  Z hlediska hratelnosti skoro totožná s X-men Legends 2, nicméně v ostatních aspektech výrazně lepší. Musím vyzdvihnout především možnost ovlivnit různé situace v příběhu, například která postava umře a která přežije. Najdete tu celkem bohatou nabídku postav od Silver Surfera po Deadpoola a další. V roce 2009 na PS3 a X360 vyšlo velice kvalitní pokračování, které byste také něměli minout.

 8. Infamous 2, 2011 - Playstation 3 (Sucker Punch)

  První díl sice nebyl podle komiksu, ale druhý už při vydání komiks doprovázel, takže ji tu mohu doporučit. Hlavní hrdina, Cole MacGrath, získá díky tajemnému zařízení schopnost ovládat elektřinu a je jen na hráči, zda je bude používat pro dobro nebo zlo. Podobně jako ve Spider-manovi 2, i tady máte celé město volné k prozkoumání, můžete lidem pomáhat i škodit.

 9. The Walking Dead, 2012 - Playstation 3, Xbox 360, PC, iOS (Telltale Games)

  Komiksy.

  Ačkoliv se může zdát, že tato hra je podle známého seriálu, není tomu tak. Hra čerpá čistě z komiksové předlohy. Walking Dead je emocionální zážitek na horské dráze, který vám zůstane v hlavě i dlouho po vypnutí hry. Mnohokrát jste nuceni učinit rozhodnutí, o kterých nevíte, zda jsou ta správná a jak na ně přátelé zareagují, nicméně jednat musíte. Vysoce kvalitní hra, kterou si oblíbí každý milovník silných příběhů.

 10. Batman: Arkham City, 2011 - Playstation 3, Xbox 360, PC, Wii U (Rocksteady)

  Filmy s Batmanem.

  Snad jediná pořádná hra od DC Comics, který na ně má jinak smůlu. Naprosto perfektní přenesení batmanovského univerza do herní podoby. Opravdu nemám, co bych tomuto titulu vytknul. Pefektní příběh, grafika, hratelnost a nepřeberné množství narážek na komiksovou předlohu dělají z této hry jednu z nejlepších, co jsem hrál. Povinnost pro všechny fanoušky i obyčejné hráče. Ne nadarmo je to jedna z nejlépe hodnocených her. Nezapomeňte ani na stejně kvalitní první díl Arkham Asylum.


Přehled nejlepších komiksových her podle Františka Mejstříka:

 • Batman: Arkham Asylum, 2009. Batman: Arkham City, 2011

  Filmy s Batmanem.

 • BioShock, 2007, 2011,

  Děj této hry je zasazen do podmořského města Rapture.Hra se stala předlohou pro komiksové zpracování. Filmová verze se očekává v roce 2014.

 • Borderlands, 2009

  Hra je netradičně zpracována po grafické strance. Člověk má pocit, že hraje komiks. V roce 2012 vyšlo druhé pokračování.

 • Crysis, 2007, 2011,

  Akční hra od studia Crytek odehrávající se v nedaleké budoucnosti.Pro tuto hru byl vytvořen CryEngine, který patří k nejrealističtějším na světě. Aktuálně je ve verzi 3. Pokud chcete otestovat výkon vašeho PC, tak směle do toho.
  Na motivy této herni série vznikl komiks, který vyplňuje dějovou mezeru mezi 1. a 2. dílem. Jedná se celkem o 6 sešitů, které jsou souborně vydány jako jedna kniha. Potkáme se v nich s Prorokem, Nomádem a Psychem.
  V brzké době se můžeme těšit na filmové zpracování.

 • Deus Ex, 2000, 2003, 2011

  Recenze her a komiksu.

  Dnes již legenda s velkým L z dílny geniálního Warren Spectora. Kyberpunková záležitost je mixka akce a RPG. Hráč má možnost volby jak splnit dané úkoly. Je čistě na něm, jak pojme hru. Může se prostřílet jako Rambo, hackovat, plížit se ve stínech, aniž by padl jediný výstřel. Dá se tudíž říct, že nesvtoupíš dvakrát do téže řeky. DE má několik alternativních konců.
  Deus Ex 2: Invisible War (2003) se odehrává 20 let po událostech prvního dílu.
  Deus Ex 3: Human Revolution (2011) patří dějově před díl první. Je to velký návrat po nepříliš úspěšném 2. dílu. Hra zachovala veškeré aspekty dílu prvního. Současne s tímto dílem vznikl také komiks. Vydalo ho DC a obsahuje celkem 6 sešitů. Série nám odhalí minulost hlavního hrdiny Adama Jensena a jeho úlohu v jednotkách SWAT.
  V brzké době se můžeme těšit na filmové zpracování.

 • Max Payne, 2001, 2003, 2012

  Recenze hry, Oficiální komiks zdarma k stáhnutí, film.

  Kultovní série her, kde jsou komiksové předěly. V roce 2008 vznikla volná filmová adaptace a se třetím dílem hry vznikl soucasně komiks.

 • XIII, 2003

  Komiksy.

  Také hra, kde má člověk komiksové pocity, snad ještě více, než u Borderlands.


Přehled top komiksových her podle Petera Garanda:

 • Comix Zone, 1995

  Retro arkáda. Tato mlátička vyšla pro konzoli Megadrive, a popravdě myslím, že nemá předlohu v žádném komiksu. Proč je tedy na mém žebříčku? Jednoduše - protože je setsakramentsky originální! Narozdíl od ostatních beat´em up her se tady pohybujete na políčkách komiksu. Proskakujete jimi, protrháváte je, volíte si svou vlastní cestu, a čas od času vám ruka überpadouchova přikreslí do cesty nějakého toho zmetka na porážku. Ještě nikdy v životě jsem něco podobného neviděl.

 • Punisher, 1993

  Komiksy,

  Retro arkáda. Excelentní mlátička, v níž vaší rolí není nic menšího, než se prosekat zloduchy zamořeným městem až k samotnému vládci podsvětí, Kingpinovi, a svést s ním finální fight. Mohli jste si ji zapařit na Megadrivu (resp. Genesisu), ale nejlepší zůstává samozřejmě klasická automatová verze (dnes hratelná např. přes emulátor Callus), ve které si užijete lepší grafiky, zvuků, a některých dalších drobností, o které byl port na domácí konzole ošizen. A pokud hrajete ve dvou, naskočí k Punisherovi do tandemu sám Nick Fury. Good stuff.

 • Cadillacs and Dinosaurs, 1993

  Další fantastická beat´em up řežba podle série komiksů Xenozoic Tales. Svět se vrátil do pravěku a po ulicích měst pobíhají masožraví velociraptoři a další po krvi dychtící pravěcí predátoři. A to jediné, co s tím můžete udělat, je hodit jim do držky granát, přetáhnout je pravítkem a přejet je Cadillacem. Fantastická hra, fantastická hudba, prostě nářez.

 • Punisher, 2005

  Hra, která měla tu smůlu, že vyšla ve stínu Maxe Payna. Protože byla považována za jeho nepovedený klon, získala nižší pozornost, než si zasloužila. Pravda je taková, že jediná podobnost je v gameplayi, ježto se taktéž jedná o 3rd person střílečku. A to je celé! Z Punishera sálá úžasná komiksová atmosféra. Místy jsem si připadal, jako bych četl neprozkoumané pasáže prvních dvou Ennisových booků, které u mě mají dodnes sto procent. Vtip, styl, brutalita, dabing, nemůžu tomu vytknout vůbec nic. Miluju tuhle hru.

 • Rogue Trooper, 2006

  Podle stejnojmenného komiksu vycházejícího v magazínu 2000 AD (autoři Dave Gibbons, Gerry Finley- Day). Meziplanetární válka Severu proti Jihu, kde Jižané jsou ti hodní. A mimochodem geneticky zmutovaní a od hlavy k patě modří. Pokud jste někdy hráli hry ze série Killzone, hodně vám je to bude připomínat. V roli nepřemožitelného supervojáka pátráte po zrádném generálovi, jehož vinou šla celá invaze do pekel. A jediní, kdo vám můžou pomoct, jsou vaši tři přátelé - mluvící bouchačka, filosofující helma a entusiastický batoh.

 • Batman Arkham Asylum + Arkham City

  K tomuhle snad nemusím nic říkat. Skvělé hry, které si snad užil každý, kdo je kdy dostal do ruky.

    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2021
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!