Komiks.cz - komiksy a recenze


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Komiks.cz > Všechny články > Komiks na stříbrném plátněBakalářská práce vychází ze zvolených adaptací o Supermanovi. Opírá se o literaturu, která se zabývá tématy identifikace, mytologie, filmu a konzumace masové kultury. Cílem práce bylo porovnat zvolené filmové a televizní adaptace, zmapovat kulturně politické dopady na jednotlivá díla a rozkrýt otázku identifikace s hlavním hrdinou.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 14.09.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Spojené státy americké, stejně jako zbytek světa, postihla ve třicátých letech dvacátého století hospodářská krize, která byla zapříčiněna krachem na newyorské burze v roce 1929. Na tzv. Černý čtvrtek se zhroutila sít obchodů s akciemi, jejich hodnota klesla natolik, že je vlastníci byly ochotni prodat za jakoukoli cenu. Důsledkem těchto událostí se zvýšila nezaměstnanost, klesla životní úroveň a lidé zůstávali bez střechy nad hlavou z důvodu, že neměli z čeho platit hypotéky a půjčky.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 07.09.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Filmový trik může být v širším slova smyslu chápán jako cokoli, co je ve filmu použito nově a dříve to nikdo nikdy na plátně neviděl. V užším slova smyslu se dá říci, že je to něco, co je v reálném světě nemožné.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 31.08.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Kapitola o proměnách hlavního hrdiny pojednává o zpracování charakteru postavy. Tvůrci adaptací přistupovali k této otázce odlišně a osobnost Clarka Kenta a Supermana je zpracovávána stejně originálně jako vše ostatní ve vybraných dílech.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 24.08.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Z pohledu genderu můžeme sledovat především v 70. letech negativní příklad pro postavení ženy ve společnosti, filmy ukazují ženské hrdinky jako pasivní a muže jako hybatele příběhu. Poukazuje se dále na to, že identifikace s postavou se zakládá pouze na genderu.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 17.08.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


V této kapitole se práce zabývá tím, jak je možné identifikovat se s hrdinou, který má schopnosti pro běžného člověka nedosažitelné. V souvislosti s tímto problémem se práce také zaměřuje na mytologii a její promítnutí do příběhu o Supermanovi.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 10.08.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Doba, kdy se poprvé objevil Superman jako komiksový hrdina, byla třicátá léta dvacátého století. Vyhrocená politická a ekonomická situace ve světě zapříčinila masovou oblibu komiksu obecně.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 03.08.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Bakalářská práce se zabývá filmovými a televizními adaptacemi fenoménu Superman. Z rozsáhlých děl, která byla na téma vytvořena, jsou pro výzkum zvoleny dva seriály a pět celovečerních filmů z americké produkce.
[Žaneta Zouharová]
Vyšlo 27.07.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


A je to tady. Avengers na stříbrném plátně. Je výsledkem sen každého komiksového fanouška či nekoherentní a neukočírovaný mišmaš?
[Matthew Matt, Mrs. Rickman]
Vyšlo 13.06.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Pokračování článků z bakalářské práce o filmu Batman - Temný rytíř
[Monika Fülöpová ]
Vyšlo 10.02.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Pokračování článků z bakalářské práce o filmu Batman - Temný rytíř
[Monika Fülöpová ]
Vyšlo 03.02.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Cílem této práce je analýza filmu Temný rytíř (The Dark Knight), natočeného v roce 2008 režisérem Christopherem Nolanem na motivy komiksových příběhů o Batmanovi.
[Monika Fülöpová ]
Vyšlo 27.01.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Každé malé děcko, které žere Punishera tak jako já, ví, že o něm byly natočeny už tři velkorozpočťáky.
[Peter Garand]
Vyšlo 09.01.2012 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Nemáte rádi Megan Fox (nebo si alespoň myslíte, že její současné postavení "nejvíc sexy ženy světa" je mírně nezasloužené)? Nemáte rádi Shiu LaBeoufa? Nejste zrovna blázni do aut? Nevadí, netruchlete, neodcházejte od počítače a hlavně se nevyhýbejte Transformers.
[Matthew Matt]
Vyšlo 30.11.2011 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Keď Greg Rucka spolu so Steve Lieberom pred viac ako 10 rokmi debutoval minisériou Whiteout o americkej maršalke Carrie Stetko vyšetrujúcej prvú vraždu v Antarktíde, dostalo sa mu zaslúžené uznanie za vytvorenie napínavého thrilleru so zaujímavou zápletkou. Nasledovala druhá miniséria Whiteout: Melt, ocenená v roku 2000 Eisner Award za najlepšiu limitovanú sériu. No a keď bolo oznámené sfilmovanie tohto komiksu, s Kate Beckinsale v hlavnej úlohe, vyzeralo to na „áčkový“ film. Naplnili sa očakávanie, alebo je to ďalší nepodarený film podľa komiksu?
[Milan Hujík]
Vyšlo 08.11.2011 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Myslím, že jedna z nejhorších věcí na recenzi je film podle komiksu. No pokud by to byl film, který z komiksu vychází nebo se jím volně inspiruje tak ještě budiž, ale co mám napsat k filmu STRÁŽCI (Watchmen). Předpokládám, že pokud jste na této stránce pravděpodobně jste komiks STRÁŽCI četli….a pokud ne tak jste určitě viděli film. No a pokud jste to ani nečetli, neviděli a ani jste tom neslyšeli tak rychle zmizte, protože tady nemáte co dělat:o)) Zatraceně, vy jste tady ještě? No joo jasný….internet má být zdrojem informací a ne jenom místo, kde stahovat muziku, filmy a porno.
[Drakeus]
Vyšlo 11.10.2011 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Roky hollywoodské nadvlády zkrušená filmová Evropa vrací úder. Její šampión: Asterix. Její zbraň: největší rozpočet v dějinách evropské kinematografie. A vítězný vavřínový věnec získává…
Čtěte také: recenze prvního filmového Asterixe, rozhovor s Uderzem po druhém filmovém Asterixovi.
[Vojta]
Vyšlo 13.02.2008 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Pět let po premiéře Mask Of The Phantasm (MOTP) spatřuje světlo světa další netopýří animák, v němž Gotham City tentokrát ohrožuje sám Mr. Freeze a starému dobrému Batmanovi pomáhá jak Robin, tak sličná Batgirl. A celé je to lepší než béčková taškařice, v níž si Pana Mráze kdysi střihl nynější guvernér Schwarzenegger.
[Ondřej Čížek]
Vyšlo 25.10.2007 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Režisér předělávky Úsvitu mrtvých přichází s adaptací komiksového opusu Franka Millera. Připravte se na hektolitry krve, svalnaté hrdiny, ultra-hrdinské proslovy a hlavně na vizuálně strhující bitky doprovázené skvělou hudbou. „Třístovka“ je prvním filmovým videoklipem. Michael Bay hadr!
Vše o komiksu 300 čtěte zde.
[Ondřej Čížek]
Vyšlo 11.04.2007 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.


Přesto, že má na svém kontě psychologické thrillery v čele s Volným pádem, stojí i za dvěma adaptacemi komiksového Batmana. Po Timu Burtonovi přebral Joel Schumacher celou netopýří sérií a v prvním filmu Batman navždy ji kompletně předělal k obrazu svému. Od kouzelné ponurosti přešel do křiklavě barevného kýče, a tak si Schumacher od fanoušků vysloužil nelichotivou přezdívku - „Ten, který zabil Batmana.“ V seriálu jsme již představili: del Tora, Donnera, Rodrigueze, Ratnera a Burtona.
[Ondřej Čížek]
Vyšlo 23.03.2007 v rubrice Komiks na stříbrném plátně.

 


    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!