Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Ultimate Spider-man a spol. 7: Dojde ke šmajchlování náctiletých

08.01.2014, autor: František Mejstřík

Ultimate Spider-Man a spol. je komiksový magazín s periodicitou dva měsíce od nakladatelství Crew. Specializuje se na superhrdinský komiks vydavatele Marvel.
Spider-Man: Nikdo učený 7. a 8. díl
Autor kreseb: Bagley Mark
Autor příběhu:Jemas Bill a Brian Michael Bendis
Autor scénáře: Brian Michael Bendis
Spider-Mana zastihujeme tam, kde jsme ho naposledy opustili. Uprostřed souboje. Spajdymu s každým dalším zápasem stoupá sebevědomí a sám tomu nemůže uvěřit. Electra vyřeší jako chybnou fakturu od ČEZu. Posledního padoucha, kterého položí na lopatky okomentuje „Já...já vyhrál. Páni“. Teď už je na řadě pouze Wilson Fisk. Pro pojídače koblih má ovšem připraveno něco speciálního, než je běžná nakládačka...

Osobní život maskovaného hrdiny nabírá nový kurz a Peter se rozhodne, že tajemství svěří spolužačce Mary. Tu si pozve domu a zasvětí ji do svého dvojího života. Mary, která očekává něco jiného, se za břicho popadá. Peter názorně předvede kousky, na které nechápavě hledí z plakátu i Albert Einstein. Pokud by byl ještě naživu, nevím jak by toto zapracoval do své rovnice. Když se vše vysvětluje, pouští se náctiletí do šmajchlování, které rázně utne tetička. Jsem rád, že zde epizoda končí, neboť si ani nepředstavuji, jak by kreslíř Bagley Mark maskoval Spajdyho erekci v jégrovkách.

Příběh komiksu je tentokráte vyvážený. Po pořádné rvačce, následuje útlumová část, poklidnější civilní život Petera Parkera. No, i když je otázkou, zda našemu hrdinovi vehnal do oběhu více hormonu endorfinu souboj s gangem padouchů nebo atraktivní Mary. Monology a dialogy jsou jak jinak, vtipné.

Bagley Mark opět několikrát použije stejné panely. Na straně 29 jsem měl pocit, že mám otočené dvě stejné kartičky pexesa, ale proč tam je ta třetí, že by někdo podváděl? To stejné se opakuje na stranách 30 a 31.

Hodnocení komiksu: 70%.

X-Men: Lidé zítřka 6. díl
Autor kreseb: Adam Kubert
Autor scénáře: Mark Millar
Magneto přeprogramoval sentinely a poslal je s úkolem zničit Ameriku. Nad Washingtonem se schyluje k bitvě o osud lidstva, druhu homo sapiens.

Amerika v ohni. Proboha, pokolikáté už? Někdy mám dojem, že Američany mrzí, že jejich území nebylo zasaženo světovou válkou. Padají americké symboly. Bílý dům v plamenech, Kapitol hoří, rozervané hvězdnaté vlajky, Washingtonův monument se drolí, mrakodrapy se bortí a to vše pro to, aby si dvě znesvářené strany Xmenů vyřídili účty. To vše ve jménu světa a druhu homo sapiens.

Lidé ovšem v komiksu hrají druhé housle, pouze druhořadý komparz. Důležitý je prostor pro demonstraci síly jednotlivých mutantů. Pokud se mluví o světě, je to pouze Amerika, pokud o záchraně lidstva, jsou to zase jen Američané. Jako by svět byl pouze USA. Trochu krátkozraké a omezené. Kreslený příběh mi připomíná svět před rokem 1492 a neznalost pevnin za oceánem.

Autor scénáře Mark Millar uzavřel příběh Lidé zítřka zcela v hollywoodském stylu. Dobře našlápnutý komiks doslova pohřbil za živa. Americké padající monumenty už jsou bezmyšlenkovitým opakováním klišé. Jeden inovativní prvek jsem v komiksu přeci jen našel. Viděl jsem už boty letící na amerického prezidenta Bushe, ale Magnetova hláška „Stvoření, které jste považovali za nejmocnějšího muže světa, mi právě olízalo boty zcela dočista“ je pro mě odvážně nové. Magneto se tyčí před kamerami, v ruce svírá hořící vlajku a u nohou se mu choulí nahý americký prezident. To se v mainstreamu jen tak nevidí, neboť málo kdo si to přizná, ale kolem prezidenta USA se vznáší nepěkný kult osobnosti.

Hodnocení komiksu: 40%.

Závěr magazínu udělá z mutantů v podstatě celebrity, které si náležitě užívají znovunabytou svobodu v příběhu Návrat do projektu X. Je to první sešit ze šesti a naplno se rozjede v Ultimate Spider-Man a spol. č. 8.
Autor:


Autor článku: František Mejstřík
    

fotografie


Joakim

Seznam blogpostů
a všech článků

Další blogeřiTop 2 snadné způsoby jak vydělat desetitisíce Korun českých
za jedinou recenzi!

Hipísáci už ztratili hajp!

Revoluce v citlivých partiích! Řešení ryze mužských a čistě ženských problémů.

Nakladatelství BBart si upšouklo. Znělo to asi takhle: BBrrrrrrrrt.

Skandál! Vyzkoušejte šest nových sexuálních poloh na rychlovku!

Vlastní vyhledávání
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2019
    Komiks.cz


Licence Creative Commons
Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku náročnému čtenáři. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!