Komiks.cz


Logo Komiks.cz
     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma

Rex a přátelé: Tvůrce má doma celou zoologickou - aktualizace

04.12.2014, autor: Joachym

Komiksový tvůrce Lukáš Hörmann kreslí pejsky a tyranosaury
Na začátku komiksu se vypořádáváte s šikanou. Aby hloupější tyranizovali chytřejšího, to je docela časté. Setkal jste se s šikanou i jinde než ve škole?

Kromě školy jsem se se šikanou setkal i doma. Jako malý jsem měl nevlastního otce, který na moji mámu v opilosti křičel a často i něčím vyhrožoval. To už je naštěstí za námi. O své minulosti teď raději moc nemluvím, protože se najdou i lidi, kteří si myslí že si to jen vymýšlím, abych na ně zapůsobil. Každopádně Rex má za sebou něco podobného, což se pravděpodobně ukáže v pokračování příběhu.

V komiksu se s útočníky vypořádáváte vtipem.

Snažím se o to. Nevím, zda se mi to bude dařit i nadále, ale doufám, že ano. Nejsem velkým příznivcem násilí, a proto mi vtipná forma připadá vhodnější.

Profesor Liška má obavy, co se stane s tímto světem. Jedná se o zápletku pouze do komiksu, je to reakce na reálné hrozby terorismu nebo jde o jinou věc?

Spíše než o terorismus jde o hrozbu ze strany návykových látek. Tím nechci říct, že budou moje komiksy plné feťáků, spíš bych chtěl nějak ukázat, především malým čtenářům, že na světě jsou i nějaké špatné věci, kterým ale nepodlehne ten, kdo nechce.

Napadlo mě, jestli přeměna Rexe v Tyranosaura není inspirovaná z upířích příběhů, kdy se kousnutá oběť stává upírem?

Inspirovali mě spíš vlkodlaci, ale to je v podstatě dost podobné. Vlkodlakům se ale po přeměnění mění jejich povaha, zapomínají, kým vlastně jsou. Rex takový problém nemá, alespoň prozatím. Nicméně další pátá kapitola bude také inspirována vlkodlaky, jak lze vyčíst z jejího názvu Vlkodrak.

Jaké měly na vaše komiksy vliv filmy, případně které konkrétně?

Řekl bych, že filmy ovlivnily moji tvorbu celkem dost. Hlavně v nich nabírám inspiraci. Mezi takové patří některé díly Harryho Pottera, případně pak také trilogie Jurský park , či komedie Země ztracených. Dále mě inspiruje například britský seriál Doctor Who.

Co konkrétně vás baví na seriálu Doctor Who?

Na seriálu mě zaujalo cestování časem, díky kterému bývá příběh někdy trochu zamotaný a člověk se nad ním musí trochu zamyslet.

Co se vám líbí na dinosaurech?

Především jejich velikost. Když jsem byl malý, fascinovala mě ta představa, že bych potkal živého dinosaura. Představoval jsem si, jak bych se asi cítil tváří v tvář například živému tyranosaurovi. Bylo na tom cosi děsivého, ale zároveň dobrodružného, a to se mi líbilo.

Sbíral jste třeba postavičky dinosaurů nebo jiný merchandising?

Sbíral jsem postavičky i obrázky dinosaurů. Učil jsem se podle nich kreslit. V současnosti už mě dinosauři tolik nedrží, nicméně pořád si ponechávám jisté nadšení, kvůli svojí tvorbě.

Zajímáte se třeba o archeologii a vykopávky?

Vlastně ani moc ne. Ani historie mě nikdy moc nezajímala.

Na které zvíře v ZOO byste se šel podívat jako první?

V ZOO je mi většinou jedno, kam se jde nejdřív. Pokud jste ale měl na mysli ZOO, kde by měli živé dinosaury, kdyby to bylo možné, pravděpodobně bych se nejdřív hrnul k výběhu mého oblíbence tyranosaura.

Chováte nějaké domácí zvíře?

Ovšem! A nejen jedno! Rex, kterého znáte z mých komiksů, má svůj reálný protějšek, fleky má totiž podle naší fenky Dášenky. Dá se říci, že komiksy kreslím od doby, kdy jsme si Dášenku pořídili. Kromě ní máme doma ještě jednoho psa Maxe. Ten je celý černý. Dále chováme několik papoušků (korely, andulky, papoušky zpěvné), několik koček, slepice a jednu suchozemskou želvu. Nedovedu si představit svůj život bez zvířat.

Kreslíte ještě tužkou na papír nebo už vše děláte jen digitálně počítačově?

Komiks vždy nakreslím tužkou na papír a po obtažení centropenem ho naskenuji do počítače, kde ho předělávám do digitální podoby. Na některé práce, obtahování, bubliny, vybarvování, mám i pomocníky.

Kreslíte i ve 3D. Máte plány třeba na 3D komiks?

Nad tím už jsem také přemýšlel. Uvidím, jak mi moje tvorba ve 3D půjde. Je pravda, že 3D komiksy by se rychleji kreslily a také by na tom byly vzhledově lépe, než jsou mé současné komiksy. Je dost možné, že kapitola Vlkodrak už bude ve 3D.

Aktualizace 3/2/2023: Text byl dlouho offline a dnes jsou znovu online. Nadpis i perex byly upraven

Aktualizace 30/5/2023: Nadpis byl upraven

Aktualizace 30/5/2023:Nadpis byl upraven o slovo Aktualizace
Autor:


Autor článku: Joachym
    
Joachym


Články nebo blogposty a reakce

Upozornění: Nemám Facebook
(odešel jsem v roce 2020)
ani žádný jiný profily!Skandální reakce nakladatelství BBart.

V českém komiksovém rybníčku to smrdí, hnije a zapáchá a komiks.cz se to snaží změnit.

Ze zk*rvené Vrány teče smůla

Nakladatelství Comics Centrum zuří! Neskouslo kritickou recenzi

Život našeho Pána     Hlavní stránka      Mapa webu      Úvodní seznámení s komiksem      Seznamy komiksů      Komiksy zdarma


© 2000-2023 Komiks.cz
CC BY-NC-ND 3.0

Komiks.cz podléhá licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported
.
Kontakt

RSS
Nezávislost

Cílem webu komiks.cz
je přinášet kvalitní
publicistiku. Neexistuje tu žádná závislost na jakémkoli nakladatelství, komiksy jsou podrobovány odůvodněné kritice a autoři za ni nesou odpovědnost.

Jste tvůrce komiksů?

Rádi vám dílo zveřejníme v rubrice Volná tvorba.
Komiks zpropagujeme, jednotlivé stránky komiksu pak budou
postupně vycházet každý týden na pokračování
přímo na hlavní stránce. Kontaktujte nás!